امکان مشاهده هیوندای توسان جدید

امکان مشاهده هیوندای توسان جدید

هیوندای توسان ۲۰۲۲ در ماه نوامبر گذشته معرفی شد و روندی دگرگون شده از آینده کراس اوورهای این برند را به رخ کشید. نکته قابل توجه در این خودرو، استایل برجسته ای است که سبک طراحی چراغ های پنهان در جلوپنجره، مهم ترین بخش آن را تشکیل می دهد. اکنون با گذشت مدت کوتاهی از رخ نمایی توسان ۲۰۲۲، گرافیست های استودیوی “X-Tomi Design” دست به کار شده و مدلی جدید از آن را تحت عنوان نسخه کوپه سه‌در به تصویر کشیده اند.

با حذف درهای عقب، گلگیرهای عقب برجسته تر و بیش تر از قبل به چشم می آیند! همچنین بر اثر حذف درهای عقب، خطوط شانه شکسته جلو و عقب بیش تر از قبل به یکدیگر نزدیک شده اند. خط سقف هم طراحی متفاوتی دارد. بنابراین با توجه به عدم نیاز به وجود درهای عقب، این خط هم کوتاه تر شده است. پنجره های پشت ستون B هم اکنون کوچک ترند و البته این موضوع لطمه ای به زیبایی ظاهر خودرو وارد نمی کند.

در حالی که، رندرها بسیار جذاب به نظر می آیند، هنوز هیچ منبعی احتمال تولید توسان سه‌در توسط «هیوندای» را تأیید نکرده است. این روزها دیگر همچون گذشته، کراس اوورهای دودر را به سادگی نمی توان در بازار پیدا کرد. البته اگر آفرودرهایی همچون «جیپ رانگلر» و «فورد برانکو» را فاکتور بگیریم! اما در میان کراس اوورهای شهری، مدل های دودر بسیار نادر و کمیاب شده اند.

توسان ۲۰۲۲ از میانه های سال ۲۰۲۱ وارد بازار آمریکا می شود. افزون بر طراحی نمای بیرونی جذاب، کابین توسان جدید هم بسیار زیبا و کاربردی به نظر می رسد. از تکنولوژی های موجود در این کابین می توان به نمایشگر مرکزی بزرگی اشاره کرد که ظاهری شبیه به تبلت دارد. همچنین برای این نمایشگر عریض، کنترلر دیجیتالی در نظر گرفته شده است که بسیار جلب توجه می کند. سیستم HVAC از دکمه های لمسی خازنی برخوردار است که آن هم به نمایشگر اختصاصی خودش مجهز شده تا اطلاعاتی از قبیل دمای هوا و سیستم فن کابین را نشان دهد.

توسان جدید با طیف متنوعی از پیشرانه ها و جعبه دنده ها وارد بازار می شود. نسخه پایه با پیشرانه ۲٫۵ لیتری به میدان می آید که ۱۸۷ اسب بخار قدرت و ۲۴۱ نیوتن متر گشتاور دارد. پیشنهاد دوم هیوندای، نسخه هیبریدی است که از ترکیب پیشرانه توربو شارژ ۱٫۶ لیتری ۴ سیلندر بنزینی و یک موتور الکتریکی بهره می گیرد. قدرت و گشتاور خروجی حاصل از ترکیب این دو موتور، به ترتیب به ۲۲۶ اسب بخار و ۳۵۰ نیوتن متر می رسند. نسخه PHEV آخرین تیپ توسان ۲۰۲۲ است که آن هم از ترکیب پیشرانه ای توربوشارژ و اما موتور الکتریکی قوی تر با باتری هایی با ظرفیت بیش تر استفاده می کند. این نسخه قادر به تولید ۲۶۱ اسب بخار است، اما کسانی که باز هم خواهان پرفورمنس بیش تری باشند، می توانند نسخه N LINE را انتخاب کنند که با استفاده از پیشرانه ۲٫۵ لیتری توربو مشترک با سوناتا N LINE، قدرتی معادل با ۲۹۰ اسب بخار دارد.